© Suomen Villakoirakerho r.y.  Finska Pudelklubben

Suomen Villakoirakerho SVK - Finska Pudelklubben FPK r.y. Virallinen rotujärjestö

ENGLISH

Kennel Amnastar’s - ruskea, valkoinen, harmaa, musta

Tarja Aaltonen-Helminen, Revonhäntä 9, 40400 Jyväskylä puh. 050 592 5070

tarja.aaltonen@pp8.inet.fi


Kennel Beautyness - valkoinen https://www.facebook.com/erjalaaksonen10/

Erja Laaksonen, Eerikinkatu 22 b, 20100 Turku puh. 040 501 0200

erja.laaksonen@beautyness.inet.fi


Kennel Bebella's - musta, ruskea, valkoinen

Virpi Luukkonen, Jynkänlahdentie 41, 71800 Siilinjärvi puh. 0500 272 887 virpi.luukkonen@saarioinen.fi


Kennel Bhanyanan - musta, ruskea, valkoinen, aprikoosi

Carita Lund, Oitintie 1050, 12100 Oitti puh. 040 779 0126

carita.lund@elisanet.fi


Kennel Canmoy's http://www.canmoys.com

Tiina Taulos, Viertolantie 26, 01800 Klaukkala puh. 050 359 9464 canmoys@gmail.com


Kennel Chanzonet - musta, ruskea https://chanzonet.wordpress.com/

Ritva Tuomainen, Humalamäentie 125, 71460 Paukarlahti puh. 044 562 4669 chanzonet@hotmail.com


Kennel Curlesque’s - musta https://kennelcurlesques.wordpress.com/

Heidi Simula, Espoo

curlesques@outlook.com


Kennel Damocan - musta, ruskea

Saila Vaittinen, Radanvarrentie 38, 73350 Haluna (Kuopio) puh. 040 556 3890 damocan@hotmail.com


Kennel Deneos - punainen, aprikoosi  

Aurora Kuosa ja Tarja Tiainen, Suopuisto 9, 33560 Tampere kennel.deneos@gmail.com


Kennel Divining Rod's - musta

Piia Hasu, Notkokatu 4, 50170 Mikkeli, puh. 050 541 3392 piia.hasu@gmail.com


Kennel Doctor's Special - aprikoosi

Liisa Jussila, Hallatie 7, 00780 Helsinki 040 590 9863 liisa.jussila1@saunalahti.fi


Kennel Ebonyhill's - musta, ruskea http://www.ebonyhills.fi/

Virve Tajakka, Santasillantie 131, 14240 Janakkala puh. 050 3479 450 ebonyhills@netti.fi


Kennel Ecolette`s - musta, ruskea http://ecolettes.com/

Pirita Huikuri, Metsäkummuntie 15, 50170 Mikkeli puh. 050 591 7443 pirita.huikuri@surffi.fi


Kennel Elpianko´s - valkoinen http://www.elpiankos.net/

Pia Käki, Hakatie 2, 14500 Iittala puh. 050 547 7413 pia.kaki@elpiankos.com


Kennel Enjoue - musta, valkoinen https://enjouevillakoirat.wordpress.com/

Elina Immonen, Oravantie 6 C, 87150 Kajaani puh. 040 762 9843 eaheik@gmail.com

Eija Heikkinen, Kuurnantie 78, 87200 Kajaani puh. 040 069 6634 eija.heikkinen@kajak.fi


Kennel Equerry's - valkoinen, musta

Tuija Kärki, Roinilantie 66, 70870 Hiltulanlahti puh. 040 5272 218 tuija.karki@hotmail.com


Kennel Evona's - musta

Liisa Ahonen, 39200 Kyröskoski puh. 050 589 3762 liisa.ahonen@kasvusto.fi


Kennel Excuse Me - ruskea, musta http://www.kolumbus.fi/excuseme/

Hymy Suuronen, Kuopio puh. 044 974 0166 suuronenhymy@gmail.com

Nuppu Kurikka, Kuopio puh. 040 822 7343 nuppu.jokinen@gmail.com


Kennel Executive - musta, ruskea, valkoinen https://www.facebook.com/Executivepoodles/

Minna Kari, Joensuu puh. 050 3764 848 minnakari@kolumbus.fi

Jonna Kari, Siilinjärvi puh. 050 3417 661 jonna.kari@saunalahti.fi


Kennel Froggie's - musta

Marja Karvinen, Rakovalkeantie 16 B, 00670 Helsinki puh. 050 388 3762 marja.karvinen@gmail.com


Kennel Jade Garden - musta http://www.jadegarden.fi/

Maarit Karlsson, Kurensuontie 80, 16710 Hollola kk puh. 044 043 3383 maarit@jadegarden.fi


Kennel Kertunhovin - valkoinen, musta, harmaa http://www.kertunhovin.com/

Minna Isosomppi, Kertuntie 7, 37600 Valkeakoski puh. 040 749 9486

kertunhovin@gmail.com


Kennel Kiribbo´s - musta, ruskea, valkoinen http://www.kiribbos.fi/

Marja Leena Kivikko, Kustavintie 15 A 2, 20320 Turku puh. 0400 530 113 kiribbos@gmail.com


Kennel Littlerock´s - musta, ruskea http://kennel-littlerock-s.webnode.fi/

Tuija Kallio, Heinitie 20 a, 39160  Ylöjärvi puh. 040 726 0577 littlerockspoodle@gmail.com


Kennel Maples - musta, ruskea http://maples.simplesite.com

Margit Kanerva-Hyvärinen, Krenatöörintie 8 P, 02680 Espoo puh. 09 5475 0900, 040 500 5780 Margit.Kanerva@gmail.com


Kennel Mildwens - musta, ruskea, aprikoosi ja punainen

Milja Ranta, Touvitie 31 a 4, 70460 Kuopio puh. 044 370 8332 kennel.mildwens@gmail.com


Kennel Minivillis - musta, ruskea

Nina Julkunen, Vilholantie 5 , 71800 Siilinjärvi puh. 017 462 5525, 040 962 6165


Kennel Miniwin's - musta

Nina Björnström-Lehtonen, Peiponkalliontie 24, 06450 Porvoo puh. 040 572 2720 nina.bjornstromlehtonen@gmail.com


Kennel Mooncrystal’s - harmaa, aprikoosi, punainen, valkoinen http://mooncrystals.suntuubi.com/

Minna Kallunki, Laurinkuja 23, 95410 Tornio puh. 040 837 7669


Kennel Nefers - aprikoosi http://www.neferspoodles.com/

Hilkka Nordenswan, Rantatie 2 as. 5, 37830 Viiala puh. 040 727 4701 hilkka.nordenswan@gmail.com


Kennel Negradella's - musta, ruskea

Kirsikka Matikainen, Kotkavedentie 15, 70940 Jännevirta puh. 044 592 8988 kirsikka.matikainen@dnainternet.net


Kennel Nobleset's - musta, ruskea

Lea Ängeslevä, Malpakantie 24, 33470 Ylöjärvi puh. 050 539 3129 langesleva@gmail.com


Kennel Nutlee - musta, ruskea http://nutleesrinagarindra.webs.com/

Tarmo Viirtelä, Jankanraitti 13 A 1, 33560 Tampere puh. 045 113 9267

Kirsi Pesonen, Sontulantie 318 b 18, 37800 Akaa puh. 040 417 7967

Jaana Kovaljeff, Toukotie 7, 39310 Viljakkala puh. 044 976 7346

nutleepoodles@hotmail.com


Kennel Obisan - musta

Sari Korhonen, Pien-Ahmontie 50, 74520 Iisalmi puh. 045-137 1220 sari.korhonen@valio.fi


Kennel Of Whitenocks - valkoinen, musta

Ritva Kulinock, Arotie 1 H 28, 01820 Klaukkala puh. 050 336 9046 ritva.kulinock@kolumbus.fi


Kennel Pizzini http://www.pizzini.fi

Jukka Kainulainen, Helsinki puh. 0400 490 448


Kennel Pulmusten - aprikoosi, punainen

Tuuli Similä, Tampere 045 613 0553

tuulisimila@hotmail.com


Kennel Punapaulan - musta, valkoinen

Riitta Aho, Syrjäläntie 25, 90800 Oulu puh. 050 321 3744


Kennel Racconto - musta, ruskea http://www.racconto.fi/

Taru Heinänen, Kangasahontie 48, 44250 Äänekoivisto puh. 040 720 6449 taru@racconto.fi


Kennel Sawawhite - valkoinen http://www.sawawhite.com/

Sari Wahlström, Ahdintie 1 A, 04230 Kerava puh. 09 294 2942, 0400 500 871 sari.wahlstrom@kolumbus.fi


Kennel Silver Honey - aprikoosi, punainen, harmaa, musta

Hannele Soljander-Halme, Kivimäentie 66a, 00670 Helsinki puh. 050 309 3504

hsh@elisanet.fi


Kennel Staccato's - aprikoosi, punainen, ruskea http://www.staccatos.fi

Nina Harjanne, Porttitie 16 B, 02180 Espoo puh. 050 596 7766 nina.harjanne@mariini.fi


Kennel Sun-Power's - aprikoosi, punainen, musta

Pia Saxbäck, Orimattila puh. 040 591 0041 kennelsunpowers@gmail.com


Kennel Sweet Mandarin - musta https://www.facebook.com/kirstikakonen10

Kirsti Käkönen, Riekkomäentie 6, 01260 Vantaa puh. 050 308 7544 kirsti.kakonen@luukku.com


Kennel Tassulan Sabrina - musta

Leila Ortio-Aro, Tassukuja 1, 21250  Masku puh. 050 321 7925 leilaortioaro@gmail.com


Kennel Toyway - musta, ruskea

Jouko Leiviskä, Muikuntie 15, 90470 Varjakka puh. 08 5568 589 tai 040 5055 016 joukoleiviska.toyway@dnainternet.net


Kennel Trezoran - musta, ruskea

Anne Tuovinen, Ruusunmarjakuja 7, 90800 Oulu puh. 050 530 4084 trezoran@gmail.com


Kennel Triguette’s - musta, valkoinen

Marjut Kettunen, Viinirannantie 29 B, 83400 Viinijärvi puh. 040 581 8721

marjut.kettunen@edu.liperi.fi


Kennel True Villans - aprikoosi, punainen, musta http://villans.net

Anne Aarnio-Pulkkinen, Valkjärventie 525, 01860 Perttula puh. 040 765 2699 villans@villans.fi


Kennel Wellhello - musta, ruskea

Viivi Heikura, Kaivannonlahdenkatu 3 A 6, 70840 Kuopio puh. 044 350 9449

viiviheikura@gmail.com


Kennel Westin's - musta http://www.westins.fi

Tuula Westerlund, Kiertotähdenkuja 4 A 3, 00740 Helsinki puh. 040 577 1122 tuula.westerlund@luukku.com


Kennel White Dotts - valkoinen

Katri Korhonen, Joutenjärvi 359, 70800 Kuopio puh. 040 415 2655

katripessi@gmail.com


TOYVILLAKOIRA - Kasvattajien yhteystietoja

Kasvattaja:

jos olet jäsen, saat yhteystietosi listalle laittamalla ilmoituksen Puudelin kasvattajapalstalle (10€/vuosi). Netti-ilmoitus tulee kaupanpäällisenä.